Search
  • Tímea Molnárová

Využi svoje silné stránky a začni podnikať

V spolupráci s Marekom Juricom, skúseným finančným poradcom, pre vás každý týždeň prinášame zaujímavé videá a články z oblasti financií a podnikania. Tento týždeň sme si pre vás pripravili zopár rád, ktorými by ste sa mali riadiť, keď plánujete začať s podnikaním:


1. Otestuj svoj nápad. Hľadaj informácie, čítaj a pýtaj sa "skúsenejších", či je ten tvoj nápad funkčný a či sa s ním dá pracovať. Nič nedáš za to, ak sa opýtaš pár známych, priateľov, či rodiny, či sa im tvoj nápad pozdáva, resp. či by tvoj produkt alebo služby využili. Nechaj si poradiť, v konečnom dôsledku bude rozhodnutie aj tak len na tebe.


TIP pre teba: navštív nás na KRUHÁČI a my ti nájdeme vhodného konzultanta, ktorý má v podobnej oblasti skúsenosti.


2. Začni štúdiom rôznych kníh, ebookov, webinárov, či podcastov, súvisiacich s tvojim nápadom. Mnohé z nich sú na internete dostupné zdarma. Buď si istý, že máš dostatok informácií nato, aby si sa mohol do svojho podnikania pustiť naplno. Dodá ti to sebavedomie.


TIP pre teba: sleduj facebookovú alebo webovú stránku KRUHÁČA a neváhaj sa zúčastniť ktoréhokoľvek podujatia, ktoré ti pomôže pri tvojom podnikaní.


3. Opri sa o svoje siné stránky, alebo tzv. "superschopnosti". Polož si otázku: v čom som naozaj dobrý? Možno aj lepší ako iní? a vybuduj si podnikanie práve na tom, čo vieš lepšie ako ostatní. Na tých slabších stránkach môžeš samozrejme popracovať a zlepšovať sa, alebo si môžeš nájsť partnera, s ktorým sa budeš dopĺňať a pustiť sa do podnikania spoločne.


TIP pre teba: príď sa porozprávať na KRUHÁČ, my možno vieme o niekom, kto ťa v tvojom podnikaní doplní.


V čom začať podnikať?

To ti jednoznačne nepovie nikto. Môže to byť obchod, výroba, sprostredkovanie, nejaká služba.... Ideálne je však mať nápad, ktorý je originálny a ktorý ťa vystihuje. Najlepšie sa ti bude podnikať s niečím, pre čo si sám nadchnutý a presvedčený, že nič lepšie na trhu nie je. V opačnom prípade to len tak ľahko "nepredáš". Možností je však nespočetne a akákoľvek oblasť podnikania má neobmedzený potenciál.18 views0 comments