Search
  • Marcela Machavová

TOP Coworkingy v zahraničí

Coworking. Na Slovensku stále nie až tak známy pojem, avšak v zahraničí sa takýto systém zdieľaných kancelárií využíva už dlhšie a v niektorých prípadoch bol pozdvihnutý na novú úroveň. Rozhodli sme sa preto priblížiť ti zopár tých najlepších, ktoré oslovili a inšpirovali aj nás. Posúď sám, či by sa ti v nich nepracovalo úžasne!


1. Dojo Bali Coworking (Indonézia)


Kto z nás by nechcel pracovať 100 metrov od pláže? My u nás v Kruháči by sme to brali všetkými desiatimi! Predstav si, že už máš práce plné zuby a mohol by si sa kedykoľvek počas dňa hodiť do vĺn či zrelaxovať na lehátku s nápojom v ruke. No WOW!


U nás na Slovensku síce nie celkom reálne, ale ak by si sa vybral na dovolenku na Bali a potreboval pár dní stráviť za počítačom v kancelárii, Dojo Bali Coworking je to pravé miesto. Ba čo viac, nie je to len o hocijakej kancelárii. Vytvára sa tu komunita inšpirujúcich podnikateľov a cestovateľov z celého sveta. Coworking Dojo tieto "hlavičky" využíva pri organizácii rôznych udalostí, ako napr. zdieľanie vedomostí, workshopy, networkingové akcie, komunitné výlety, či tak veľmi obľúbené grilovačky. A keď máš chuť na kávu, nemusíš chodiť ďaleko, v Dojo coworkingu nájdeš aj kaviareň či vysoko návykový smoothie bar. Ak by náhodou káva nemala ten správny účinok, šup šup schladiť hlavu do oceánu :) celý tento zážitok ťa bude stáť niečo okolo 170 € mesačne.


2. Coworking Bansko (Bulharsko)


O "niečo" bližšie ako Dojo Bali sa nachádza skvelý coworking v meste Bansko v Bulharsku. Toto malé mestečko sa nachádza v čarovných horách Prin. V lete je veľmi málo obývané (cca 8 000 obyvateľov), v zime sa však zaplní turistami, ktorých počet sa približuje ku 40 000. Toto magické mestečko ponúka okrem krásnej prírody aj rastúcu komunitu digitálnych nomádov, ktorí sa stretávajú v coworkingu Bansko už 18 mesiacov od jeho otvorenia. V coworkingu sa organizuje mnoho podujatí, ktoré pomáhajú podnikateľom rozbehnúť svoj biznis, či spoznávať iných zaujímavých ľudí. Ak sa tam niekedy ocitneš počas zimy, môžeš si s kolegom odbehnúť na svah zalyžovať, v lete zasa niekam na turistiku či horský bicykel. Coworking ťa bude stáť 125 € mesačne, ale pozor! Ak by si sa rozhodol pre luxusnejšie predplatné, za 500 € dostaneš okrem coworkingu aj ubytovanie pre dvoch (za partnera sa dopláca len 100 €), letiskový transfer, vstup do kúpeľov a mnoho ďalšieho. A čo je úplne naj, ak by si si toto mestečko zamiloval a rozhodol sa sem presťahovať, byt si tam vieš kúpiť aj za 10 000 €! Nečudo, že veľa cestovateľov to už urobilo :)3. Coworking OPEN (Južná Afrika)


V srdci Johannesburgu, najľudnatejšieho mesta Južnej Afriky, sa nachádza OPEN coworking, ktorý ponúka inšpirujúce, kreatívne a unikátne prostredie na prácu, biznis stretnutia či inovácie. Podnikatelia, ktorí uprednostňujú pokojnejšie miesta, sa tomuto coworkingu určite potešia. Nájdeš tu pohodlné stoly, viacero zasadačiek a dve najdôležitejšie veci pre každého digitálneho nomáda: výborná káva a spoľahlivý internet. A ak miluješ atmosféru veľkého mesta, nemôže sa ti tu nepáčiť! Nájdeš tu mnoho odborníkov a spolupracovníkov, ktorí s tebou budú zdielať nadšenie a nakopnú ťa k rozbehnutiu či rozšíreniu svojho podnikania.4. CocoVivo coworking (Panama)


Podržte sa! Keď uvidíte fotky z coworkingu CocoVivo, spadnete na zadok (alebo budete chcieť hneď kúpiť letenku do Panamy)! Je ideálny pre tých, ktorý chcú pracovať, ale zároveň tráviť čas na tak prenádhernom mieste.

Tento coworking dokonca ponúka okrem iného aj ubytovanie pre 20 ľudí, dve kuchynky, zasadačky vnútri aj von priamo nad Karibským morom. Ak sa potrebuješ sústrediť na dôležitý projekt, na tomto mieste nájdeš pokoj, ktorý tak potrebuješ. Po práci sa budeš tešiť na kúpanie v zátoke, paddleboarding, turistiku v džungli, či spoznávanie unikátnych útesov. Ak si odvážny, určite si vyskúšaj potápanie. To čo uvidíš, možno neuvidíš už nikdy počas celého svojho života! Krásne sfarbené koraly, svietacie rybičky a planktón, delfíny, ale aj korytnačky!


5. Coworking Fishburners (Austrália)

Najväčší austrálsky coworking nachádzajúci sa v Sydney má oproti ostatným veľkú pridanú hodnotu, nakoľko ponúka sieť mentorov, investorov, poskytovateľov služieb, potenciálnych zákazníkov a všetkého ostatného, čo môžeš potrebovať na rozbehnutie svojho podnikania.

Fishburners je nezisková organizácia, takže ťa ani nebude veľa stáť, ak si prenajmeš svoje teplé miestečko. Je tomu tak vďaka sponzorom, ktorí v tomto priestore vidia veľký potenciál. Členovia tohto coworkingu majú tiež prístup ku špeciálnym zľavám, podujatiam, workshopom a iným zábavným aktivitám. Neváhaj a zaleť si pracovať do Sydney! Flexibilné pracovné miesto ťa bude stáť od 180 € vyššie.


BONUS: Kruháč Coworking (Rimavská Sobota, Slovensko)


No a ako by to bolo, keby sme vyzdvihovali iné coworkingy bez toho, aby sme nenapísali aj niečo o sebe :) sme unikátnym miestom v Rimavskej Sobote na rozbehnutie tvojho podnikania! Nemáme síce v okolí more ani hory, ale ponúkame ti príjemné prostredie so skvelými ľuďmi, kde sa už od začiatku budeš cítiť ako doma. Vieme ti poskytnúť mentora, pomôcť s marketingom či podnikateľským plánom, vypožičiame ti zasadačku alebo konferenčnú halu pre biznis rokovania a za symbolickú sumu 60 € mesačne ti prenajmeme kanceláriu s flexibilným miestom. Neváhaj a pridaj sa k nám! Tešíme sa na teba.


42 views0 comments