Search
  • Tímea Molnárová

Stretnutie podnikavcov by si mal zažiť

Updated: May 29, 2020

Stretnutia podnikavcov organizujeme od začiatku vzniku KRUHÁČA. Sú to svojím spôsobom neformálne stretnutia aktívnych a podnikavých ľudí, ktorí sa zahrávajú s myšlienkou vybudovať si v meste niečo vlastné, rozbehnúť vlastné podnikanie, otvoriť si prevádzku alebo ponúkať svoje služby. Základnou myšlienkou každého takéhoto podujatia je spojiť začínajúcich a „pokročilých“ podnikateľov, ktorí si medzi sebou vymenia cenné skúsenosti a informácie, nadobudnuté počas praxe. Podujatie najčastejšie navštevujú mladí ľudia, ktorí sa chcú pustiť do vlastného podnikania a prídu si po rady od skúsenejších, resp. pre rady od ľudí v podobnej situácii. Nie je to samozrejme pravidlo, je to podujatie určené pre každého, pre širokú verejnosť, ktokoľvek sa môže prísť inšpirovať.


Každé takéto stretnutie je trochu iné, každé ponúka nové informácie a zážitky. Občas si zavoláme niekoho "múdrejšieho" z iného mesta, aby nám predstavil svoje skúsenosti, väčšinou však dáme priestor šikovným miestnym lektorom. Niekedy si len tak posedíme pri pivku, či vínku a povieme si pozitíva aj negatíva našej práce, ťažkosti aj úspechy v podnikaní. Každé jedno stretnutie má však niečo do seba a každý návštevník odchádza motivovaný a inšpirovaný pustiť sa do nových výziev.


Pýtali sme sa zúčastnených, ako sa u nás na stretnutiach cítili:


Vierka D.: "Kruháč je skvelé miesto pre každého, od detí až po seniorov. Ľudia sa stretávajú a vymieňajú si skúsenosti z rôznych oblastí života. Zúčastnila som sa na rôznych podujatiach - Poznaj svoje námestie, Kváskovanie, Cestovanie po Islande, či Turecku, ale aj na Stretnutí podnikavcov. Páči sa mi pocit, že každý je vítaný. Ja sa vždy cítim dobre s ľuďmi, od ktorých sa naučím veľa nového a Stretnutie podnikavcov bolo vždy práve o tom."


Maroš M.: "Z každého stretnutia som odchádzal so skvelým pocitom a s nadšením, že aj tu v Rimavskej Sobote sú kreatívni a šikovní ľudia."


Michal V.: "Keď som sa na Stretko podnikavcov chystal prvý krát, mal som obavy, čo ma tam čaká, ale chcel som to vyskúšať. Nakoniec som odchádzal taký motivovaný a plný nápadov, že som žiadne ďalšie Stretko nevynechal. Vrelo odporúčam."Najbližšie Stretnutie podnikavcov bude v utorok 2.6.2020 s názvom "Čo musíš stihnúť do ukončenia krízového stavu".


Po korona kríze je podujatie tohto charakteru viac než vítané. Počas tohto "výnimočného" obdobia prišlo množstvo nových opatrení, zmien v termínoch, ako aj možností žiadať o kompenzácie od štátu. Preto sme sa po uvoľnení 4. fázy opatrení rozhodli usporiadať ďalšie Stretnutie podnikavcov, na ktorom budeme hostiť skúsených účtovníkov, Lacka Kolozsiho a Gabika Vrábľovú. V diskusii sa bude môcť každý návštevník opýtať na konkrétne prípady, ktoré ho trápia a nevie si s tým dať z pohľadu účtovníctva, prípadne personalistiky rady. Je to skvelá príležitosť zorientovať s v rýchlo sa meniacich zákonoch a nariadeniach a ušetriť kopu času googlením týchto záležitostí.
67 views0 comments