Search
  • Tímea Molnárová

Spoznaj svoje mesto

Projekt, ktorý spája milovníkov Rimavskej Soboty.


V spolupráci s Gemersko - malohontským múzeom sme minulé leto spustili sériu podujatí venovaných spoznávaniu a objavovaniu mesta Rimavská Sobota. Nápad usporiadať takéto podujatie sme dostali od výnimočnej ženy, aktívnej občianky a milovníčky nášho mesta, Vierky Dankovičovej.


Hlavnou myšlienkou tohto projektu je ukázať občanom mesta jeho krásy, vyzdvihnúť historické udalosti, ktoré ho do dnešného stavu dostali a spojiť komunitu ľudí, ktorí sa o túto tematiku zaujímajú. Chceli by sme poskytnúť verejnosti možnosť dostať sa k cenným informáciám od tých najkompetentnejších, v tomto prípade od pani riaditeľky Gemersko - malohontského múzea PhDr. Oľgy Bodorovej, ktorá nám ochotne pomôže objasniť pôvod a históriu jednotlivých budov a dostať tak Rimavskú Sobotu bližšie k srdciam Soboťanov.


Bolo by možné začať tento projekt niekde inde ako na Hlavnom námestí? Na prvom podujatí "Spoznaj svoje Hlavné námestie", ktoré dopadlo mimoriadne úspešne, sme preto spoznávali jedno z najcennejších zákutí mesta, jeho srdce, v ktorom sa všetko kedysi dávno začalo. Myslíme si, že na naše Hlavné námestie môžeme byť patrične hrdí, dokonca poznať jeho tajomstvá a celkovo tajomstvá mesta aj z historického hľadiska, patrí k akýmsi nepísaným povinnostiam každého občana žijúceho v meste.


Po dlhšej pauze, ktorú spôsobili zdravotné ťažkosti, počasie a nakoniec pandémia, prinášame pokračovanie s názvom "Od knižnice po súdnu sedriu". Tentokrát budeme spoznávať budovy, zákutia a tajomné príbehy v širšom centre mesta.


Do diárov si nezabudnite zapísať termín 29. júna (pondelok) o 17:00. Stretnutie bude pred Knižnicou Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote. Podujatie je bezplatné, zapojiť sa môžu všetky vekové kategórie. Uvítame deti, mládež, ale aj starých rodičov, či mamičky s kočíkmi. Ostáva len dúfať, že podujatiu bude priať aj počasie a účastníci si budú môcť prehliadku naplno vychutnať.


78 views0 comments