Search
  • Tímea Molnárová

Na júlové podujatia tak skoro nezabudneme

Júl síce ešte neskončil, ale my to už nevydržíme. Musíme sa s vami podeliť o našu radosť, nakoľko tento letný mesiac dopadol nad očakávania. Hlavne čo sa týka podujatí.


Pandémia prekrížila plány mnohým, tak isto aj nám. Mali sme naplánovaných kopec výborných podujatí, ktoré sme napokon museli preložiť. Mali sme obavy ako a či vôbec všetko nabehne do starých koľají a najmä či budeme mať ešte publikum, pre ktoré sme podujatia organizovali. Naše obavy sa našťastie nenaplnili.

Zaži Gemer


Prvým júlovým "trhákom" bolo podujatie "Zaži Gemer". Našimi hosťami boli chalani z OOCR Gemer (Oblastná organizácia cestovného ruchu Gemer), ktorých ste mali možnosť nedávno počuť aj v našom Kruháč podcaste.

Jaroslav Hric, Jozef Kopor a Viktor "Viťo" Brádňanský, ktorých vášňou je objavovanie "neobjaveného" Gemera, nám pútavo predstavili skryté krásy nášho regiónu. Účastníci boli ich vedomosťami a prehľadom o každom kúsku nášho regiónu očarení. Porozprávali nám o možnostiach trávenia voľného času v regióne s rodinkou a deťmi, hosťom predstavili prírodné krásy a možnosti turistiky s krásnymi dychberúcimi výhľadmi na záver, ale aj kam sa vybrať, ak bažíme po stopách histórie. Všetky tieto informácie pravidelne aktualizujú a dopĺňajú na svojej web stránke, či facebooku.

Na záver sa rozbehla diskusia, akú vidieť málokedy. Potvrdilo sa nám, že milovníkov regiónu je v našich končinách viac, ako sme si mysleli. Sme hrdí na to, že sa zišli práve v našich priestoroch. Aj touto cestou by sme chceli chalanom srdečne poďakovať, veľmi si vážime ich prácu. Viac takýchto zanietencov poprosíme.


Zachráň život


Druhé vydarené podujatie bolo venované rodičom a najmä mamičkám, ktoré chcú byť pripravené na nečakané situácie v živote ich detičiek. Denne totiž čelíme mnohým nástrahám, tak doma, ako aj v prírode. Riešenie nevyspytateľných situácií, ktoré nám život s našimi ratolesťami prináša, si vyžaduje istú znalosť z poskytovania prvej pomoci. Rýchla pomoc pri uštipnutí, porezaní sa, úraze hlavy, spálení slnkom, topení sa, či otrave jedovatou rastlinou môže našim deťom zachrániť život.

Pozvanie diskutovať a odpovedať na otázky prijali MUDr. Hana Poljaková, pediatrička a detská kardiologička, Mgr. Danka Hladovcová, koordinátorka aktivít Slovenského Červeného Kríža v Rimavskej Sobote a jej kolega Martin Kamenský, inštruktor prvej pomoci a záchranár s vyše 20 ročnými skúsenosťami. Účasť bola pozoruhodná, maminky sa pýtali a zapisovali si všetky vzácne informácie. Naši hostia im trpezlivo odpovedali, za čo sme veľmi vďační.


Okrem teórie sme mali možnosť vidieť aj praktické ukážky z praxe. Napriek tomu, že nikto z nás by sa nerád dostal do život ohrozujúcej situácie, tieto znalosti by určite nemali chýbať nikomu.


Ďakujeme


Potvrdili ste nám, že s vami môžeme rátať, v auguste už teda budeme odvážnejší. Máte sa na čo tešiť. Sledujte kalendár na našom webe a facebooku ;)


24 views0 comments