Search
  • Tímea Molnárová

KRUHÁČ je to správne miesto

Stačí ti k práci pracovný stôl, počítač, internet, kávička a príjemné pracovné prostredie? Tak si na správnom mieste. K tomu ti ešte ponúkneme skvelých kolegov a výhodné nájomné.


Už viac krát sme spomínali, že coworking je spôsob práce, pri ktorej ľudia pracujú v spoločných priestoroch, aj keď nie sú navzájom kolegami. Je to rozsiahly koncept, ktorý stojí pevne na daných hodnotách. Coworking zaujíma najmä freelancerov, ktorí štandardne pracujú z domu, napríklad grafických dizajnérov či programátorov. Je však ideálnym miestom pre každého, kto si nepotrpí na "súkromie" a nepotrebuje mať kanceláriu sám pre seba.


Podnikaj, zarábaj alebo rozvíjaj svoje koníčky. Je to len na tebe


Mnohé veľké spoločnosti, ktoré sú dnes na trhu lídrami, začínali tiež v zdieľaných pracovných priestoroch. Coworking môže byť preto ideálnou voľbou pre začínajúcich podnikateľov v rôznych oblastiach. Náklady na prenájom priestorov sú porovnateľne lacnejšie, ako keby ste si prenajímali vlastné priestory, v rámci ktorých musíte myslieť ešte aj na režijné náklady. Okrem toho ste ušetrení aj počiatočných nákladov pri zariaďovaní. Nemusíte hneď uzatvárať dlhodobé zmluvy na podnájom, napriek tomu môžete byť informovaný a nachádzať sa v centre diania. To je dnes nutný základ pre štart úspešného podnikania.

Všetky výhody sa týkajú aj tzv. freelancerov, alebo ak chcete nezávislých profesionálov, či odborníkov na voľnej nohe. Ak si napr. grafik, prekladateľ, architekt, social media manažér, virtuálny asistent ..., tvoje miesto je tak isto na KRUHÁČI. Nie vždy je nutné byť zatvorený medzi štyrmi stenami a sám. Tie najlepšie nápady zvyknú vznikať v komunite pri bežných rozhovoroch.


Zaujímavý je aj prípad "koníčkarov". Ak máš svoje klasické zamestnanie a pevné pracovné miesto, ale popritom sa venuješ svojmu koníčku, ktorý dokážeš vykonávať odkiaľkoľvek, KRUHÁČ je pre teba ideálnym miestom. Skvelým príkladom je napr. interiérový dizajn, či copywriting. Vieme ti dokonca požičať aj namakaný iMac, ak chceš.70 views0 comments