Search
  • Tímea Molnárová

Digitálne školiace stredisko a výmenné pobyty pre mládež?

Korona, nekorona, pracujeme naďalej... Myslíme si, že každé obdobie má svoje výhody a my sme ich našli aj v tomto "nečase". Snažíme sa všetok čas využiť efektívne a vyhľadávame nové príležitosti a formy spoluprác. Natrafili sme na zaujímavú výzvu, ktorá umožňuje zabezpečiť kreatívne digitálne vzdelávanie a rozhodli sme sa, že napriek časovej tiesni sa zapojíme! Veď napokon, čo môžeme stratiť.


Digitalizáciou za lepšou budúcnosťou


Už dlho hľadáme spôsob, ako by sme pomohli verejnosti, ale najmä mládeži v regióne, napredovať v digitálnom svete. Ten sa rozvíja neuveriteľným spôsobom a udržať krok je občas takmer nemožné.

Vidíme to aj na spôsobe práce v pandemickom období. Ten, kto môže pracovať z domu, resp. sa venuje zamestnaniu, ktoré to umožňuje, je vo výrazne lepšej situácii. Nie je viazaný ku konkrétnemu pracovnému miestu, svoju prácu dokáže vykonávať "zo všetkých kútov sveta" (dobre dobre, momentálne sa toľko nelieta, ale napriek tomu to platí).


Chceme, aby mali takúto možnosť viacerí z nás. Vypracovali sme preto projekt, ktorý počas obdobia dvoch rokov umožní desiatkam mladých ľudí v regióne zapojiť sa do digitálneho vzdelávania (grafika, web support, programovanie, dizajnovanie... a všetko možné aj nemožné, čo si pod tým predstavíte). Príležitosť dostane každý, kto má záujem.


Jazykové kurzy a výmenné pobyty na Martinik, do Čiech a Rumunska


Okrem bohatého zastúpenia digitálnych kurzov a workshopov nesmie chýbať ani jazykové vzdelávanie a to najmä z dôvodu, že tí najšikovnejší dostanú príležitosť reprezentovať nás aj vo svete. V spolupráci s partnermi im zabezpečíme stáž na Martiniku, v Rumunsku a Česku. Okej, Čechy a Rumunsko možno nie sú až tak vzdialené, ale naučiť sa môžete ozaj veľa aj u nich. A ten Martinik? Kto by tam nechcel ísť?




13 views0 comments