Search
  • Tímea Molnárová

Bude KRUHÁČ zelenší?

Updated: Jun 29, 2020

Článok o projekte pre ženy a matky vás výnimočne zaujal a to nám urobilo veľkú radosť. Pokračujeme preto v zdieľaní našich nápadov. Tento krát si krátko predstavíme projekt, ktorý sme poslali na Ministerstvo financií SR s názvom "Zelený KRUHÁČ".


Asi vás neprekvapí, že aj my, tu v tom našom KRUHÁČI, sa snažíme myslieť ekologicky. Nechceme zaostávať za svetovými trendmi a radi by sme šli príkladom. Nie je to ale úplne jednoduché. Za kvalitu a ekologickosť si dnes treba priplatiť. Požiadali sme preto o financie na vytvorenie ekologického centra, zabezpečenie ekologickej dopravy do práce a šírenie osvety v téme ekológie a zero waste pre verejnosť.


Ako by to malo vyzerať?


V prvom rade považujeme za nesmierne dôležité vytvoriť priestor, ktorý v čo najväčšej možnej miere spĺňa ekologické normy. Komfort a kvalita pracovného prostredia vo výraznej miere ovplyvňuje efektívnosť a vnútornú pohodu zamestnancov (v našom prípade coworkerov a nájomcov). Mnohé štúdie potvrdili, že zdravá kancelária (čerstvý vzduch, vizuálna pohoda, správne teplo a svetlo, prepojenie interiéru s prírodou) vedie k zníženiu stresu, zvýšeniu pozornosti a pocitu celkového šťastia. Preto by v našich priestoroch nemala chýbať čistička vzduchu, rastliny, či kompostér...

Aby sme ukázali, že vieme byť aj hipsterskí, zaradili sme do projektu nákup elektrických kolobežiek. Pre mnohých ľudí sú dnes najjednoduchším riešením ako sa dostať do zamestnania. Nemusia riešiť problém s parkovaním, dostanú sa na miesta, kde mestská hromadná doprava nie je a nezapotia sa, ako keď šliapu do pedálov bicykla. Využiť ju môžu ako dopravný prostriedok na dochádzanie za klientmi a na stretnutia, prípadne na cestu na obedňajšiu pauzu. Od tejto služby očakávame, že zvýši atraktívnosť centra a pôjdeme príkladom pre iné firmy, ktoré zamestnávajú občanov mesta.


A nakoniec to najdôležitejšie: vzdelávanie. Chceli by sme podporiť ochranu životného prostredia aj nepriamo, formou vzdelávania a vytvárania osvety pre občanov mesta a firiem v regióne (neskôr možno aj vo vzdialenejších oblastiach). Vďaka získaným financiám zaradíme do programu Eko prednášky, či workshopy zapojením známych osobností a influencerov.


Ak sa nám to podarí, budeme vás určite informovať, :)

36 views0 comments