Search
  • Marcela Machavová

Akadémia podnikania - čo sme pre teba pripravili?

Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, raz povedal: "Je lepšie niečo vyskúšať a keď to nepôjde, tak sa z toho poučiť, než celý čas nerobiť nič." My sa tiež snažíme držať sa tohto hesla a preto by sme ti radi dali možnosť skúsiť si niečo vytvoriť. A čo ty vieš, či z toho nakoniec nebude biznis za milión? :) Poďme si teda vysvetliť, čo všetko na teba čaká.

Akadémia podnikania je neformálna vzdelávacia aktivita pre študentov 3. a 4. ročníkov stredných škôl, ktorý by radi pre svoju budúcnosť urobili niečo navyše. Je nám jedno, z ktorej školy si a aké máš známky, dôležitá je pre nás tvoja motivácia. Ako odhalíme, či ju máš? No predsa tým, že sa vôbec prihlásiš. Veľa študentov v tvojom veku len pasívne čaká, čo sa bude diať s ich životmi, zúčastňujú sa výhradne aktivít, ktoré sú potrebné pre ukončenie štúdia a nesnažia sa posunúť svoje hranice o niečo vyššie. Vyjdi z davu a nebuď taký istý.


Program akadémie je naozaj pestrý. Každý druhý týždeň sa naučíš prostredníctvom interaktívnych aktivít niečo z teórie podnikateľského plánu, zvyšné týždne zasa budeme mentorovať praktické zadania, na ktorých budete v tíme pracovať. Ale neboj sa! Nebudeme ťa otravovať a zadávať ti tonu úloh, urobíš to všetko naozaj za chvíľočku., keď sa do toho poriadne obuješ! Ako bonus sme pre teba pripravili návštevu úspešného podniku v Rimavskej Sobote a tiež kariérne osobnostné testy, ktoré ti odhalia, ktorým smerom by si sa mal v podnikateľskom, ale aj osobnom živote vybrať a naopak, čo musíš zlepšiť, aby si bol naozaj úspešný.


Teoretickými hodinami ťa bude sprevádzať skvelá Zuzka Záhradníková (viď. foto nižšie), skúsená lektorka a kariérna poradkyňa, ktorá viedla pracovné tímy po celom svete. Tomu ver, že sa od nej máš čo naučiť. Ak by si si o nej chcel prečítať niečo viac, klikaj na https://zuzanazahradnikova.sk/. Za to, že sme ju našli, patrí špeciálne poďakovanie platforme workshop.sk, ktorá sa zaoberá práve vyhľadávaním ideálnych lektorov a špecialistov podľa požiadaviek klienta. Nám už ani lepšie odporučiť nemohli, ďakujeme.


Na druhej strane, praktické mentoringy budú viezť členovia OZ Naša Sobota, ktorí sú taktiež úspešnými podnikateľmi v rôznych sférach. Na základe teoretickej témy vyberieme na mentoring toho najvhodnejšieho a najskúsenejšieho z nich, ktorý ťa pri spracovaní praktického zadania dokáže s tvojim tímom posunúť najviac vpred. Akadémiu uzavrieme v polke decembra slávnostným vyhodnotením, počas ktorého odprezentujete svoje tímové projekty. Potom vyberieme víťazný tím, ktorý dostane balíček výhier v hodnote 1 000 €, ktorý môže výrazne pomôcť pretvoriť projekt na realitu!


Stretneme sa dokopy 14-krát po 75-90 minút, každý pondelok o 15:00. Začíname už 14.9.2020 v našich priestoroch Kruháča na B. Bartóka 20 v Rimavskej Sobote. Tak už neváhaj a prihlás sa na marcela@kruhac.sk alebo 0915 898 285.


Nechceme, aby si odišiel z nášho krásneho regiónu, preto to skús s podnikaním. My budeme stále pri tebe :)

56 views0 comments